Zakres naszych usług

Zapewniamy kompleksowe usługi z zakresu medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest jednym z głównych składników skóry odpowiedzialnym za stopień jej nawilżenia. Jednak z biegiem czasu jego poziom w organizmie spada. Efektem tego jest przesuszenie, wiotczenie skóry oraz pojawiające się zmarszczki. Wykonujemy zabiegi używając preparatów zawierających kwas hialuronowy. Mają one postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę i wygładza powierzchnię skóry. Obecność antyoksydantu przeciwdziała szkodliwemu działaniu wolnych rodników i dodatkowo zabezpiecza kwas hialuronowy przed degradacją.

MOŻLIWOŚCI ZABIEGU

 • korekcja zmarszczek
 • modelowanie rysów twarzy
 • wygładzenie powierzchni skóry
Toksyna botulinowa Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa – jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.

Czy zabieg jest bolesny?

Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.

Leczenie nadpotliwości Leczenie nadpotliwości

Toksyna botulinowa jest wykorzystywana nie tylko w celu redukcji zmarszczek. Jej właściwości blokujące czynność gruczołów potowych pozwalają skutecznie leczyć nadpotliwość, m.in. dłoni, pach, stop. Leczenie polega na miejscowym wstrzykiwaniu botoksu w miejsca o zwiększonej potliwości. Procedurę wykonuje się w miejscowym znieczuleniu.

Zabieg przynosi bardzo dobre rezultaty a ryzyko powikłań jest minimalne. Efekty działania botoxu w leczeniu nadpotliwości widoczne są już po 3 dniach, natomiast pełne zahamowanie pocenia obserwuje się po 2-4 tygodniach. Zależnie od uwarunkowań indywidualnych rezultat terapii utrzymuje się przez 5-9 miesięcy.

Nici PDO Nici PDO

Nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, które stosowane są z powodzeniem poza granicami kraju. Jednym z nich są nici PDO. To nowoczesne rozwiązanie pozwala odmłodzić nie tylko twarz, ale i całe ciało. Nici stosuje się w zabiegach ujędrniania ramion, dekoltu, okolic brzucha czy ud oraz do liftingu twarzy. To bezpieczne rozwiązanie daje efekty zbliżone do chirurgicznych!

EFEKTY ZABIEGU

 • lifting twa­rzy
 • usunięcie pozio­mych i pio­no­wych zmarszczek
 • podniesienie owalu twarzy
 • odmłodzenie skóry
 • wygładzenie zmarsz­czek
 • lifting poszczególnych partii ciała
Osocze bogatopłytkowe Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting to naturalny sposób na zatrzymanie czasu

W obecnych czasach szukamy metody na zatrzymanie ubiegającego czasu na własnej skórze. Zabiegi z medycyny estetycznej oferują bogaty wachlarz możliwości, dlatego w zależności od potrzeb i preferencji można dobrać odpowiednie rozwiązanie. Osocze bogatopłytkowe to propozycja dla tych osób, które szukają najbardziej naturalnego, bezpiecznego i biokompatybilnego zabiegu dla swojej skóry.

Zabieg polegający na podawaniu osocza bogatopłytkowego to przede wszystkim naturalne odmłodzenie, a także szybka i skuteczna regeneracja skóry polegająca na wykorzystaniu materiału pacjenta. W ten sposób można osiągnąć najlepsze efekty bez ryzyka, uczulenia czy strachu przed wprowadzaniem „obcych” preparatów. Cały proces polega na pozyskaniu krwi pacjenta poprzez specjalny zestaw, próbka jest pozyskiwana w sterylnych warunkach, następnie umieszczana w profesjonalnej wirówce laboratoryjnej, aby oddzielić płytki krwi od reszty składników działając prędkością urządzenia. Zagęszczając płytki umieszcza się następnie w osoczu krwi, by następnie za pomocą strzykawki wprowadzić je w okolice skóry, która została dotknięta przemijającym czasem.

Najczęściej pacjenci, którzy decydują się na zabieg z osocza bogatopłytkowego tzw. wampirzy lifting przychodzą do nas by zrewitalizować skórę i nadać jej piękniejszy i młodzieńczy wygląd. Efekty procesu widać gołym okiem już po pierwszym cyklu. Skóra staje się lepiej ukrwiona, panuje na niej jednakowy koloryt, widać spłycenie zmarszczek i nadanie blasku.

Poza widocznymi efektami, osocze bogatopłytkowe przyczynia się do powstawania naturalnego kolagenu, a także lepszemu ukrwieniu naczynek. Bardzo często też zabieg stosuje się jako pomoc przy gojeniu się skóry po skomplikowanych zabiegach medycyny estetycznej.

 

Mezoterapia igłowa Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to rodzaj zabiegu odmładzającego, który polega na ostrzykiwaniu skóry małymi dawkami substancji leczniczych na bazie kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego uzyskiwanego z krwi pacjenta (zabieg Regeneris). Ilość zabiegów wymaganych do osiągnięcia pełnego efektu terapii ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem. Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu rewitalizacji, odmładzania i liftingowania skóry. Już po pierwszym zabiegu widoczne są pierwsze efekty w postaci poprawy kondycji, elastyczności i gładkości skóry. Zanikają również drobne zmarszczki, a te głębsze ulegają spłyceniu. Zwykle mezoterapii poddawane są takie partie ciała jak: twarz, szyja, dekolt, dłonie. Metoda znajduje również zastosowanie w terapii łysienia oraz w usuwaniu cellulitu i rozstępów.

Jakie efekty przynosi zabieg mezoterapii?

 • rewitalizuje skórę, regeneruje ją, poprawia jędrność i elastyczność
 • nawilża skórę
 • likwiduje zmarszczki
 • odmładza
 • hamuje wypadanie włosów poprzez głębokie odżywienie cebulek włosowych
 • redukuje cellulit i rozstępy, spłyca blizny
 • hamuje starzenie skóry
Lipoliza iniekcyjna Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza to metoda stosowana w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg stanowi alternatywę dla metody chirurgicznej usuwania tłuszczu (liposukcji). Podczas zabiegu lipolizy preparat powodujący rozpuszczanie komórek tłuszczowych podawany jest w miejscu nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Metoda jest bezpieczna, nie powoduje skutków ubocznych. Najczęściej w ten sposób modelowane są okolice brzucha, pośladków, bioder, ud.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?
Przed zabiegiem skóra jest dezynfekowana. Następnie lekarz za pomocą igły i strzykawki podaje preparat w oznaczone na skórze miejsca, bezpośrednio wgłąb tkanki tłuszczowej. Zabieg zwykle nie wymaga podania znieczulenia, natomiast można go zastosować na życzenie pacjenta. Zwykle przeprowadza się 3-4 zabiegi w danej okolicy w odstępie 3-tygodniowym – pozwala to uzyskać pożądany efekt. W przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej może nastąpić konieczność przeprowadzenia kolejnych zabiegów. O tym wszystkim decyduje lekarz wspólnie z pacjentem – najważniejsze jest, by pacjent był usatysfakcjonowany z uzyskanych rezultatów.
Po ostrzykiwaniu pojawiają się objawy typowe dla stanu zapalnego – ból, obrzęk, zaczerwienienie, świąd. Objawy te są zupełnie naturalne i wynikają z przemian zachodzących w miejscu podania środka eliminującego komórki tłuszczowe. Zwykle objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Ewentualnie można zażyć lek przeciwbólowy oraz antyhistaminowy. Efekt widoczny jest po około 3 tygodniach od momentu wtrzyknięcia preparatu. Lipoliza pozwala zmniejszyć obwód poddanych zabiegowi partii ciała o 3-4 cm. Miejscowo następuje również redukcja cellulitu, wygładzenie i ujędrnienie skóry.

Peelingi chemiczne Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

ZALETY ZABIEGU:

 

 • Może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała;
 • Jest szybki i prosty;
 • Może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga hospitalizacji;
 • W większości przypadków bezbolesny;
 • Natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.

WSKAZANIA

Starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie), cienkie zmarszczki i zmarszczki mimiczne, plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi), zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość), wiotkość, rozstępy, blizny, rozszerzone pory.

Dobór peelingu zależy w dużej mierze od fototypu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry, ekspozycja na słońce oraz oczekiwania pacjenta. Najlepszymi kandydatami do przeprowadzenia zabiegu są osoby o białej skórze, blond włosach i jasnych oczach (niskie fototypy), ze względu na najmniejsze ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji.

RYZYKO I ZALECENIA

Nie stosować kremów z retinolem na wieczór przed zabiegiem. Jeśli zastosujesz taki krem, poinformuj o tym swojego lekarza przed wykonaniem peelingu.

Przez 7 dni po zabiegu nie wykonywać forsownych ćwiczeń.

Unikać ekspozycji na słońce przez 3-7 dni po zabiegu oraz stosować odpowiednią ochronę przed słońcem.

SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność peelingu zależy od wielu czynników, takich jak wiedza na temat stosowanej substancji, cechy leczonej skóry (fototyp, grubość, pochodzenie etniczne, nadwrażliwość), formuła każdej substancji (stężenie, pH), czas kontaktu ze skórą, itp.

W zależności od głębokości działania stosowanych substancji chemicznych, peeling może być powierzchniowy, średni lub głęboki. Im większa głębokość działania, tym większa stymulacja i naprawa skóry, ale również większe ryzyko powikłań.

Nasi specjaliści

Milena Machulik

Jestem absolwentką studiów lekarsko-dentystycznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii lekarskiej Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje, rozwijam i uaktualniam wiedzę oraz doskonalę umiejętności praktyczne poprzez uczestnictwo w licznych kursach , konferencjach i szkoleniach zarówno w dziedzinie stomatologii jak i medycyny estetycznej.

Moje certyfikaty

Cennik usług

Botoks

1 okolica 450 PLN

2 okolice 800 PLN

3 okolice 1000 PLN

Leczenie nadpotliwości

1200 PLN

Korekta zmarszczek kwasem hialuronowym

1 ml 1000 PLN

2 ml 1800 PLN

Powiększanie ust

1 ml* 1000 PLN

ilość dająca naturalny i nieprzerysowany efekt

Głębokie nawilżanie skóry*

zalecane 3 zabiegi co 4 tygodnie

twarz/dłonie (Skinbooster Vital)

1 zabieg 600 PLN

3 zabiegi 1500 PLN

twarz/dłonie (Skinbooster Vital Light)

1 zabieg 500 PLN

3 zabiegi 1200 PLN

usta

700 PLN

Rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym
(lifting wampirzy)

1 zabieg 900 PLN

3 zabiegi 2400 PLN

zalecane 3 zabiegi co 4-6 tygodni

Mezoterapia

skóra wokół oczu 150 PLN

skóra twarzy 250 PLN

cellulit/rozstępy 250 PLN

zalecane 3-6 zabiegi co 1-2 tygodni

Lipoliza

1 ampułka 150 PLN

zalecane 3-6 zabiegi co 6 tygodni

Nici PDO

rewitalizacyjne First Lift 100 PLN /nić

ponad 15 nici 80 PLN /nić

liftingujące First Lift Barb 4D 450 PLN /nić

ponad 3 nici 390 PLN /nić

Peelingi chemiczne

150 - 300 PLN

zalecane 2-3 zabiegi co 4 tygodni

INFORMACJA I REJESTRACJA

Zadzwoń i zamów wizytę już dziś

Adres

ul. Legionów 2

44-196 Knurów

Godziny przyjęć

Poniedziałek: 8:00-11:00
Wtorek: 8:00-11:00
środa: 8:00-11:00
Czwartek: 8:00-11:00
Piątek: 8:00-11:00

Rejestracja

Zarejestruj się telefonicznie
lub osobiście w godzinach przyjęć:

Tel. +48 698 691 999